13 Haziran 2024

« TÜM LİNKLER »

HABERLER

Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği, 2.Geleneksel Futbol Turnuvası şölene dönüştü

[10 Haziran 2011]

Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği, 2.Geleneksel Futbol Turnuvası şölene dönüştü. 7 mayısta başlayıp 22 takımın katıldığı maçlar 4 hafta sürdü. Turnuvada Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği tertip komitesi centilmenlik kurallarına aykırı davranın oyunculara verdiği cezalarla da futbolculara göz açtırmadı. Final maçı Studentski gradda yapıldı. Finale kalan iki takım arasında oynanan maç 4-4 berabere bitince şampiyon penaltılarla belli oldu. Maçlardan sonra başlayan etkinlikler Öğrencilerin şölenine dönüştü. Sofya’daki öğrenci şehrinde yapılan turnuvaya 22 takım katılırken, bu sene farklı olarak derneğe üye olmayan ülkelerden de turnuvaya katılım oldu. Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği Başkanı Serdar Kızıldağ turnuvayla ilgili yaptığı açıklamada “Turnuvada günümüz futbol kurallarını uyguladık. Biz Dernek olarak gerekeni yaptık. Amacımız turnuvayı şölen havasında yaşatmaktı. Bunu da başardık. Turnuvaya katılan bütün öğrenci arkadaşlara teşekkür ederim” dedi.

TONI STARARO DESTEĞİ

Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği Başkanı Serdar Kızıldağ ünlü sanatçı Toni Stararo’ya da teşekkür ederek, “Sayın Stararo bizleri yalnız bırakmadı. Hep yanımızda oldu. Bugünde Final karşılaşmasına gelerek büyük bir jest yaptı. Etkinliğimize katılarak bizleri onurlandırdı. Kendisine sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi. Final töreninde konuşan Kızıldağ; “Bu yıl ikincisini düzenlemiş olduğumuz Futbol Turnuvasına, 22 takım ve 200 ün üzerinde öğrenciyle başlamış bulunmaktayız. Katılımın bir önceki yıla oranla artış göstermesi turnuvanın amacına ulaştığının göstergesi olmuştur. Ayrıca öğrenciler arasındaki dostluğun pekişmesinde turnuvanın önemli derecede katkısı olmuştur. O nedenle, Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği’nin gerçekleştirdiği Futbol Turnuvası, sadece spor aktivitesi olarak görülmemektedir. Temennimiz,öğrencilerin kaynaşmasını birbirine kenetlenmesini sağlayan bu gibi sosyal etkinliklerin devam etmesidir. Biz Bulgaristan’daki Türk öğrenciler olarak bu konuda bugüne değin üzerimize düşeni yaptık, bundan böyle de yapmaya devam edeceğiz. Turnuvaya emeği geçen T.C. Sofya Büyükelçiliği, Eğitim Bakanlığı ve Sofya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz.”

KUPA MERASİMİ

Öğrenci şehrinde yapılan final maçı PiizLisbon ile Batmanspor arasında oynandı. Normal süresi 4-4 tamamlanan maçta penaltılarla Batmanspor şampiyon oldu. Üçüncülük maçında ise Kunteper ve Spor Akademisi arasında oynanan karşılaşmada sevinen taraf Kunteper oldu. Şampiyonluk kupasını, ikinci ve üçüncü olan takımlara da madalyalarını Toni Stararo, Hasan Aysoy, Yüksel Şentürk ve Muammer Kuş takdim ettiler.

ŞÖLEN BAŞLADI

Geleneksel 2. Öğrenciler Arası Dostluk Futbol Turnuvası sonrasında ise Şampiyon takım üyeleri 1000 leva para ödülünü aldıktan sonra konvoy halinde zafer turu attılar. Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği Başkan Yard. Hasan Aysoy da; Birlik beraberlik kardeşlik ve hemşerilik bağlarının daha da kuvvetlenmesi için futbol turnuvası gibi etkinler yaparak bir arada olmak, memleket hasretini dindirmenin yanı sıra birbirimizi dinleyip sorunlarımızı giderme çabası taşımaya çalışıyoruz. Turnuvada emeği geçenlere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum diye konuştu.

Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2395

 

turksad.com

Türkülerimiz

BALKANLARDA NEVRUZ BAYRAMI

Gazi Kırca Ali Baba Efsanesi

Lozan antlaşmasının Bulgaristan Türkleri için geçerliliği

2011-2012 © Türk Kültür ve Sanat Derneği - Kırcaali, All Rights Reserved. Web design