13 Haziran 2024

« TÜM LİNKLER »

HABERLER

Kırcaali Türk Folklor Ekibi Altın Kiraz Uluslararası Halkoyunları En İyi Özel Yarışma Ödülünü Aldı

[25 Haziran 2011]

Bu yıl 47si düzenlenen Tekirdağ Kiraz Şenliğine Kırcaali ilinden de katılım vardı. Ömer Lütfi Kültür Derneği çatısı altında faaliyet yürüten Kırcaali Halkoyunları ekibi ve Momçilgrat (Mestanlı) “Sveti Sveti Kiril ve Metodious” Turizm ve Gıda Sanayisi Profesyonel Meslek Lisesi çatısı altında faaliyet yürüten Rodop Esintisi Halkoyunları ekibi Rumeli oyunlarını sergilediler.

Şenlik resmi açılış yürüyüşü sırasında Tekirdağ’daki göçmen soydaşlar temsilcilerimizi bol bol alkışladılar. Ekiplerimiz aynı anda şenlik alanının farklı yerlerinde gösteriler sundular, takdir kazandılar.

Bu yıl ilk defa yapılan halkoyunları yarışmasına katılan Kırcaali Halk Oyunları ekibi gerek halkoyunları giysileri gerekse de sundukları oyunlarla hem seyircilerin hem de jürinin beğenisini kazandılar. Ayrıca ekibimiz Altın Kiraz Uluslararası Halkoyunları En İyi Özel Yarışma Ödülünü kazandı.

Kapanış oyunları sırasında Rodop Esintileri ekibindeki kızlardan birinin hasta olmasına rağmen çıkıp yedi dakika boyunca dans etmesi herkes tarafından dakikalar boyunca ayakta alkışlandı.

İsmail İBRAHİMOĞLU

Ziyaretci sayısı: 3340

 

turksad.com

Türkülerimiz

BALKANLARDA NEVRUZ BAYRAMI

Gazi Kırca Ali Baba Efsanesi

Lozan antlaşmasının Bulgaristan Türkleri için geçerliliği

2011-2012 © Türk Kültür ve Sanat Derneği - Kırcaali, All Rights Reserved. Web design