06 Haziran 2023

« TÜM LİNKLER »

HABERLER

Ömer Lütfi Kültür Derneği Bayram konserine hazırlanıyor

[10 Ağustos 2011]

Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği 29.08.20011y. yapılacak olan Ramazan Bayramı konserine hazırlanıyor. Bilindiği üzere Ömer Lütfi Derneği her yıl gelenek haline getirdiği bayram konserleri düzenliyor. Yakıcı Ağustos sıcağına rağmen dernek çatısı altında faaliyet gösteren gruplar büyük çalışma içerisinde. Yaklaşık 100 kişiden oluşan Kırcaali Türk folklor ekibi, Kadriye Latifova çocuk ekibi, müzik ekibi ve modern dans grubu çalışmalarını haftada 3 gün yapıyorlar.
Bu gençlerimiz gönüllü olduğu halde aralıksız yapılan çalışmalarında büyük bir emek harcıyor. Bu onların Türk kültürüne nasıl bir sevgi ile bağlandıklarını gösteriyor. Konser programında halk dansları, maniler ve türkü ziyafeti sunulacak. Her yıl olduğu gibi yine bu yılda Ömer Lütfi Derneği halkımıza çok güzel bir konser sunacak. Konserde yer alacak çok sayıda sanatçı seçtikleri Türk halk müziği ziyafeti sunarak seyircilerin kulaklarının pasını silecek.
Bu yoğun çalışmalarının diğer sebebi ise Kırcaali Türk folklor ekibinin 08.09.2011 tarihinde Romanya’nın Köstence şehrinde gerçekleştirilecek olan uluslararası festivale katılması ve Bulgaristan Türklerini temsil edecek olması.

Ziyaretci sayısı: 2730

 

turksad.com

Türkülerimiz

BALKANLARDA NEVRUZ BAYRAMI

Gazi Kırca Ali Baba Efsanesi

Lozan antlaşmasının Bulgaristan Türkleri için geçerliliği

2011-2012 © Türk Kültür ve Sanat Derneği - Kırcaali, All Rights Reserved. Web design