26 Mart 2023

« TÜM LİNKLER »

HABERLER

Edirne kitap fuarı sona erdi

[18 Ekim 2012]

Edirne Belediyesi liderliğinde Edirne Valiliği ve Trakya Üniversitesi’nin katkılarıyla tarihi Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda düzenlenen 1. Edirne kitap fuarı sona erdi. Fuara 33 yayın evi ve 37 yazar katıldı. Fuara aileleriyle birlikte gelen kitapseverler, hafta sonu tatilini kitap fuarında değerlendirdiler ve sevdikleri yazarların kitaplarını kolay ve ucuz fiyata alma imkanı buldular.
Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Balkan yazar ve şairlerinin kitaplarını sergilediği stant görülmeye değerdi. Doksan üç Harbi’nden bu yana Türkiye’ye göç eden soydaşlarımız ve onların torunları tarafından gösterilen büyük ilgi bizleri gururlandırdı ve gelecek yıl daha çok yazarın katılımını sağlamak, büyük bir stant açmamız ve bu etkinliği derhal 2013 faaliyet programımıza almamız için bizi teşvik etti.

Kitap severler, derneğimiz tarafından açılan standa misafir olarak katılan şair ve yazarlarımız Firdevs Büyükateş, Mehmet Alev ve Emel Balıkçı ile yakından tanışma ve sohbet etme imkanı buldular. Ayrıca standımıza kitaplarıyla katılan araştırmacı yazar Mehmet Türker, İbrahim Tatarlı, Niyazi Kurt, Faik İsmail Arda, İbrahim Mustafa Şafak, Ali Şevket Durmuş büyük ilgi gördüler.

Standımızda Bulgaristan’da yayınlanan tek Türkçe gazete “Kırcaali Haber” gazetesi, Alev ve Mozaik dergileri de ziyaretçilere tanıtıldı.

Kitapseverlerin yüzlerindeki mutluluk, kültür ve tarih kenti Edirne’de önemli bir eksikliğin giderildiğini doğruluyordu. Dileğimiz Edirne’mize kazandırılan bu güzel etkinlik gelecek yıl da kitapseverleri sevindirir.

Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Edirne

Ziyaretci sayısı: 2816

 

turksad.com

Türkülerimiz

BALKANLARDA NEVRUZ BAYRAMI

Gazi Kırca Ali Baba Efsanesi

Lozan antlaşmasının Bulgaristan Türkleri için geçerliliği

2011-2012 © Türk Kültür ve Sanat Derneği - Kırcaali, All Rights Reserved. Web design