26 Mart 2023

« TÜM LİNKLER »

HABERLER

Kadriye Latifova Sahnesi’nden Bayram konseri

[23 Ekim 2012]

Kırcaali Dimitır Dimov Drama ve Kukla Tiyatrosunun çatısı altında Türkçe tiyatro yapan Kadriye Latifova Sahnesi dün akşam gelecek Kurban Bayramına özel çok güzel bir konser sundu. “Balkanların Ritmi” başlığını taşıyan temsilde tiyatronun solistleri popüler Türkçe şarkılar söyledi, bale grubu ise sahneyi güzel danslarla renklendirdi.

Konserde Kırcaalilerin sevdiği şarkıcılar Yakup Yakup, Sevgül Kardamova, Orhan Tahir, Ayhan Işık ve Dinko Kovaçev sahne aldılar ve bir kez daha ses yeteneğini gözler önüne serdiler. Arabesk ve pop şarkıların düzenlemesi Yakup, Ayhan ve Dinko’ya aittir. Temsilin müzik ortamı Yıldıray Apturrahman’ın, dansların koreografisi ise Veselina Todorova’nın emeğidir.

Temsilin yönetmeni Gılıb Boçukov’a Kadriye Latifova Sahnesi Koordinatörü Gülşen Rasim asistanlık yapmıştır.

Konser programında ünlü Türk pop sanatçıları Tarkan, Ajda Pekkan ve Nilüfer’in hitlerine kadar slow ve ritimli şarkılar içeriyor. Solistler çoğu parçaları düet içerisinde ve hep beraber söylediler. Ayrıca temsilde sunulan danslarda adından da anlaşıldığı gibi birçok Balkan ülkelerine ait ritimler yer alıyor.

Konserde yer alan sanatçılar seyircilerin beğenisini ve bol alkışlarını kazandı.

Konser için Kadriye Latifova Sahnesi çeşitli kurum ve dostları tarafından tebrik edilerek çiçek aldı.

Kurban Bayramı için özel hazırlanan “Balkanların Ritmi” temsili prömiyerinden sonra Kırcaali ve Haskovo İllerinde bulunan diğer belediyelerde de halka sunulacak.

Resmiye MÜMÜN / Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 2645

 

turksad.com

Türkülerimiz

BALKANLARDA NEVRUZ BAYRAMI

Gazi Kırca Ali Baba Efsanesi

Lozan antlaşmasının Bulgaristan Türkleri için geçerliliği

2011-2012 © Türk Kültür ve Sanat Derneği - Kırcaali, All Rights Reserved. Web design