22 Temmuz 2024

« TÜM LİNKLER »

HABERLER

Başkonsolos Şener Cebeci’den Kadınlar Günü Resepsiyonu

[09 Mart 2013]

T.C. Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bugün Başkonsolosluk Rezidansında bir resepsiyon düzenledi. Filibe, Haskovo, Stara Zagora ve Kırcaali illerinden yüzden fazla bayanın katılımıyla gerçekleşen resepsiyonda Sayın Cebeci ve eşi Fatma Cebeci’nin yanı sıra Konsolos Vekilleri Gürler Gürsoy ve Ahmet Keloğlu da hazır bulundular.

Kırcaali Türk Kültür ve Sanat Derneği’nin Filibe Şubesi Başkanı Fahriye Murat tarafından organize edilen etkinlik bayanlar tarafından büyük ilgi gördü.

Bayanları birer karanfil ile karşılayan Başkonsolos Cebeci yaptığı selamlama konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle Başkonsolosluk adına hepinizin Kadınlar Günü’nü kutluyor, Başkonsolosluğumuza hoş geldiniz diyorum. Konsolosluğumuz, kurulduğu 1924 yılından bu yana herhalde bu kadar çok ve güzel bayanı ilk defa karşılıyor. Bu güzel bahar gününde bu kadar güzel bayanla, aynı dili konuştuğumuz ve aynı kültürü taşıdığımız soydaşlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu güzel günü bizlerle paylaştığınız için sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Teşekkür etmek istediğim başka biri de, bu organizasyonu hazırlayan TÜRKSAD Derneği Filibe Şubesi Başkanı Fahriye Murat’tır. Çok kısa bir sürede bu kadar bayanı bir araya toplayabildiği için çok sevinçliğim, kendilerinden beklentilerim daha da arttı. Bundan sonra hep beraber daha çok iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Burada hem soydaşlarımızla Kadınlar Günü’nü kutlamak için bir aradayız, hem de Fahriye hanımın öncülüğünde kadınlar ve çocuklara yönelik bir oluşumun başlangıcı için de burada bulunuyoruz. Bu oluşum başta eğitim olmak üzere sanat ve kültür alanında faaliyet gösterecek. Bizim biliyorsunuz soydaş çocuklarımızın Türkçe eğitiminde bazı sorunlar var. Bu alanda kadınlardan büyük beklentilerimiz var, çünkü onlar bu alanda erkeklerden daha büyük rol oynayabilirler. Çocuklarımızın Anadillerini öğrenebilmeleri, kendi isimlerine ve kültürüne sahip çıkabilmelerinde annelerin büyük rolü vardır. Bundan sonra inşallah kültür, sanat ve sosyal alanında hep beraber faaliyetlerde bulunacağız.
Başkonsolosluğumuzun kapıları sizler için her zaman açıktır. Bundan sonra her yıl kadınlar Günü’nde sizleri burada ağırlamak bizim için şeref olacaktır. Hepinize bir daha hoş geldiniz diyorum.”

TÜRKSAD Filibe Şubesi Başkanı Fahriye Murat konuşmasında 8 Mart Kadınlar Günü vesilesiyle bu resepsiyonu düzenleyen Başkonsolos Cebeci’ye ve resepsiyona katılan tüm kadınlara cani gönülden teşekkür etti.

Fahriye Murat bu günün anısına Sayın Cebeci ve eşi Fatma Cebeci’ye bir tablo ve plaket sundu.

Sebahat AHMET I Kırcaali Haber

Ziyaretci sayısı: 3517

 

turksad.com

Türkülerimiz

BALKANLARDA NEVRUZ BAYRAMI

Gazi Kırca Ali Baba Efsanesi

Lozan antlaşmasının Bulgaristan Türkleri için geçerliliği

2011-2012 © Türk Kültür ve Sanat Derneği - Kırcaali, All Rights Reserved. Web design