22 Mayıs 2024

« TÜM LİNKLER »

HABERLER

Kırcaalili dernek başkanları Gümülcine'yi ziyaret etti

[15 Mart 2014]

Gümülcine bugün Kırcaali'den gelen konukları ağırladı. Konuklar Azınlık derneklerini ve kuruluşlarını ziyaret etti.

Kırrcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Başkanı Seyhan Mehmet ve Türk Kültür Sanat Derneği (TÜRKSAD) Başkanı Müzekki Ahmet Gümülcine'de Azınlık dernek ve kuruluşlarını ziyaret ettiler. Konukların ilk ziyareti Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği'ne oldu. Burada Başkan Sami Toraman tarafından karşılanan konuklara Birlik hakkında bilgi verildi.

DEB- Dostluk Eşitlik Barış Partisi Başkanı Mustafa Ali Çavuş'u makamında ziyaret eden konuklara burada parti hakkında bilgiler verildi ve gelecekteki projeler anlatıldı. Müzekki Ahmet burada yaptığı kısa konuşmada DEB partisini 21 Mart'ta Kırcaali'de düzenlenecek olan Çanakkale şehitlerini anma toplantısına davet etti.

Kırcaali'den gelen konukların bir sonraki durağı ise Gümülcine S. Müftülüğü oldu. Burada Seçilmiş Müftü İbrahim Şerif tarafından karşılanan heyete Batı Trakya'daki dini hayat hakkında bilgi verildi ve Müftülüğün projeleri anlatıldı. Müzekki Ahmet yaptığı kısa konuşmada karşılıklı etkinliklerin düzenlenmesi taraftarı olduklarını söyledi ve İbrahim Şerif'i 21 Mart'ta düzenlenecek olan Çanakkale şehitlerini anma etkinliğine davet etti.

Konuklar daha sonra da BAKEŞ- Batı Trakya Kültür Eğitim Şirketi'ni ziyaret etti. Burada Koordinatör İbrahim Trakyalı tarafından Şirket hakkında bilgi verildi. Bu arada Müzekki Ahmet, BAKEŞ'i çok önemsediklerini, kültür hazinelerini saklama görevi üstlendiğini ve kendilerinin de her yıl Kırcaali Haber gazetesinin arşivini ciltlenmiş bir şekilde buraya getirdiklerini söyledi.

Kırcaali'den gelen konuklar son olarak Gümülcine Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği'ni ziyaret ettiler.

Konuklar öğle yemeğinden sonra Gümülcine'den ayrıldı.

Ziyaretci sayısı: 4314

 

turksad.com

Türkülerimiz

BALKANLARDA NEVRUZ BAYRAMI

Gazi Kırca Ali Baba Efsanesi

Lozan antlaşmasının Bulgaristan Türkleri için geçerliliği

2011-2012 © Türk Kültür ve Sanat Derneği - Kırcaali, All Rights Reserved. Web design